• Spotkanie z ciekawą osobą w przedszkolu

• W piątek 03 marca 2023 został zaproszony do nas wyjątkowy gość. Przedszkolaki przez cały tydzień omawiały temat " Muzyka wokół nas", poznały wiele instrumentów muzycznych, grały na instrumentach perkusyjnych, śpiewały, tańczyły a także poznały naszego słynnego kompozytora F. Chopina. To był dla dzieci bardzo ciekawy temat, więc aby przybliżyć im jeszcze bardziej temat instrumentów muzycznych zaproszona została Pani Aleksandra Gawron, która jest osobą obcując z muzyką na co dzień, gdyż jest w składzie zespołów muzycznych: "Ale babki" i "Kapela Zdzicha". Od wielu lat gra na skrzypcach, flecie oraz pianinie. Przedszkolakom zaprezentowała skrzypce: ich budowę oraz sposoby gry na tym instrumencie. Było bardzo ciekawie i wesoło. Dziękujemy bardzo!

• Gminna Liga Szkół - turniej halowej piłki nożnej klas 4-6.

• 2 marca na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się turniej halowej piłki nożnej klas 4-6. Do rywalizacji stanęło 5 zespołów reprezentujących szkoły z terenu gminy. Rozgrywki odbyły się systemem "każdy z każdym", więc sportowych emocji nie zabrakło. Niestety, mimo sportowej ambicji i woli walki nasza reprezentacja poniosła porażki a rywale okazali się lepsi. Gratulujemy sportowej postawy a już za rok spróbujemy się zrewanżowac.

• REKRUTACJA 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu informuje

o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 do:

• oddziału przedszkolnego
            • klasy pierwszej

Rodzice dzieci przedszkolnych wypełniają „wniosek”.

Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły (Grodziszcze, Krzyżowa, Wieruszów, Boleścin, Krzczonów) wypełniają  „zgłoszenie dziecka do klasy I”.

Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły wypełniają „wniosek spoza obwodu”.

Dokumenty rekrutacyjne - klasa I:

wniosek_spoza_obwodu.pdf

zgloszenie_dziecka_do_klasy_I(3).pdf

Dokumenty rekrutacyjne - oddział 0:

Wniosek.pdf

• Aktywne ferie -turniej gier i zabaw

• Blisko 100 dzieci z gminnych szkół uczestniczyło w turnieju gier i zabaw, który odbył się w hali sportowej w Witoszowie. Nie brakowało dobrej zabawy i sportowych emocji. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w grupie "złotej" zdobywając puchar, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy złoty medal. GRATULUJEMY !!!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA - KLASA 1

W piątek 3 lutego 2023 r. o godz. 9.30 w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II                     w Grodziszczu uczniowie klasy I uroczyście obchodzili Dzień Babci i Dziadka. Pierwszoklasiści

zaprezentowali swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowany z tej okazji program artystyczny. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po części oficjalnej Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń. Dzień, który pokazał nam, jak ważne jest pielęgnowanie więzi rodzinnych.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość i jeszcze raz życzymy Im dużo zdrowia oraz długich lat życia.

• 4 KAWALIFIKACJE DO FINAŁU ZDOLNEGO ŚLĄZAKA

• Miło nam poinformować, iż Bartosz Rychel, uczeń klasy 8, uzyskał kwalifikacje z czterech przedmiotów: fizyki, j. polskiego, geografii, histrorii do części finałowej prestiżowego konkursu Zdolny Ślązak.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finały!!! :)

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• W dniu 01.02.23 miało miejsce spotkanie przedszkolaków i pierwszoklasistów z policjantem.. Rozmowa z funkcjonariuszem obejmowała bezpieczeństwo dzieci oraz poznawanie  zawodu policjanta. Istotne było również zapoznanie się z pozycją pezpieczną żółwia w razie zaatakowania przez psa.

• Gminna Liga Szkół Podstawowych

• Turniej siatkówki był kolejnymi zawodami w ramach gminnej ligi. Mimo ambitnej postawy, nasza reprezentacja chłopców, z jednym zwycięstwem i trzema porażkami zajęła V miejsce. Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

• ZDROWE ŚNIADANIE W PRZEDSZKOLU

• W minionym tygodniu przedszkolaki omawiały temat "Moje zdrowie i bezpieczeństwo". Podczas zajęć dzieci poznały Piramidę zdrowego odżywiania i ruchu, dzięki czemu wiedzą jakie produkty są zdrowe a które nie. W ramach podsumowania całego tygodnia w piątek przedszkolaki samodzielnie przygotowały zdrowe śniadanie. Było pysznie i bardzo wesoło.

• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• Dnia 26.01.2023r.  klasy IV- VIII uczestniczyły w spektaklu Żywe Lekcje Historii, przygotowanym przez Agencję Widowisk Historycznych -Arkona.

Grupa rekonstrukcyjna przybliżyła uczniom czasy królów elekcyjnych: Henryk Walezy, Stefan Batory, Jan III Sobieski. Uczniowie przymierzali stroje noszone w tych  czasach przez damy( suknie były ciężkie) i chłopów. Zakładali  zbroję husarza. Oglądali pokaz walki na szable i miecze. Dowiedzieli się jak działały pistolety. Był też pokaz bicia monety, niektórzy z nich zostali nagrodzeni taką monetą za udzielenie poprawnej odpowiedzi. Uczniowie w czasie spotkania byli aktywni, zaangażowani, lekcja była dla nich ciekawym doświadczeniem.

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• W piątek 20 stycznia odbyła się w naszym oddziale przedszkolnym Uroczystość z okazji Dnia Babci o Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich ukochanych gości występ artystyczny, drobny upominek oraz słodki poczęstunek. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie a także gry na dzwonkach. Występ wzbudził wśród gości wiele radości i wzruszeń. Następnie odbyło się biesiadowanie we wspaniałej atmosferze i przy pysznym poczęstunku, za który dziękujemy serdecznie rodzicom.Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Babć i Dziadków. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy ponownie.