• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) oraz stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła zakupiła pracownię druku 3D SkriLab, laptopa, roboty edukacyjne Photon z akcesoriami, zestawy do nauki programowania z płytkami Arduino Becreo, gry edukacyjne Scottie Go! oraz interaktywne zestawy klocków Lego. Dołączone senariusze, dostęp do materiałów dla nauczycieli oraz oczywiście otrzymany sprzęt pozwoli nam na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań naszych uczniów. Poza tym jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami zestawu audio-wideo oraz stacji lutowniczej do mikrokontrolerów. Od września 2022 rozpoczniemy z pełną mocą i zaangażowaniem pracę ze wszystkimi akcesoriami grantu. Będziemy na bieżąco relacjonowac nasze dokonania.

DRUKARKA 3D <- WEJŚCIE DO GALERII ZDJĘĆ

LEGO SPIKE PRIME <- WEJŚCIE DO GALERII ZDJĘĆ